Propozycje na lipiec

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

W lipcu polecamy::

        1.Uwaga!!! Robaczki!!!

Jeśli szukacie książki idealnej dla małych miłośników przyrody to przedstawiamy Wam wspaniałą i pouczającą historię o świecie owadów i ich miłośniczkę – Anię Robaczek. Ta wyjątkowa mała dziewczynka najbardziej na świecie kocha małe stworzonka i w każdej chwili jest gotowa nieść im pomoc. W dniu swoich urodzin dostaje od babci w prezencie czarodziejską lupę do obserwacji małych owadów. Dzięki niej dowiedziała się, że pszczółkom z sąsiedniego ogrodu grozi niebezpieczeństwo. Ania nie waha się ani chwili i postanawia pomóc pszczółkom i innym owadom uratować ich wspólny dom – ogród. Czy jej się to uda? Zapraszamy do przeczytania tej ciekawej i przepięknie ilustrowanej książki.

Ania Robaczek ratuje pszczoły / Catherine Jacob. - Warszawa : Foksal, 2021.

  1. Daj się porwać przygodzie…

 „O Fretce, która dała się porwać wiatrowi” to opowieść o Fretce, która nie opuszczała domu i nie miała przyjaciół. Całymi dniami zaczytywała się w historie o dalekich podróżach, w które sama bała się wyruszyć. Lęk przed niebezpieczeństwami czekającymi na nią po wyjściu z bezpiecznego domu, skłania ją do obserwowania innych przez okno, tak by jej nie zauważyli. Co jeśli chcieliby z nią porozmawiać? Pewnego dnia świat Fretki zostaje obrócony do góry nogami. Fretka zostaje porwana przez… wiatr. Jeżeli chcecie wiedzieć, co stanie się z naszą bohaterką i jak potoczą się jej losy, to koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Cudowna historia o przełamywaniu swoich lęków i zawieraniu nowych przyjaźni, została wzbogacona kolorowymi i pięknymi ilustracjami.

O Fretce, która dała się porwać wiatrowi / Marta Guśniowska. Warszawa : Foksal, 2021.

  1. Kot Dzbanek i Spółka.

Jedna z najnowszych książek Grzegorza Kasdepke jest już do wypożyczenia! Jest to historia Dzbanka – kota, który mieszka w kamienicy wraz z trzema rodzinami oraz dwoma pająkami – Alfredem i Fryderykiem. Macie ochotę na zabawną historię, od której nie będziecie mogli się oderwać? W takim razie „Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę” jest właśnie dla Was! Opowieść dla starszych dzieci z zabawnymi, kolorowymi ilustracjami. Historia Dzbanka to najlepszy wybór na wakacje!