Konkurs plastyczny w Dwunastce
22 czerwca 2026
„Nowa gromadka Kubusia Puchatka”
Z okazji przypadającej w tym roku 100 rocznicy ukazania się książki o Kubusiu Puchatku nasza biblioteka zorganizowała konkurs plastyczny, którego celem było wymyślenie i narysowanie nowego przyjaciela najsłynniejszego Misia o bardzo małym rozumku.
Na konkurs wpłynęło 106 prac przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, a nagrodzone zostały 23 najpiękniejsze ilustracje. 22 czerwca odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu, dla zaproszonych gości przygotowaliśmy biblioteczne niespodzianki – teatrzyk o Kubusiu, który szukał miodku, a znalazł nowego przyjaciela, wystawę prac, dyplomy i książkowe nagrody.
Laureatami konkursu zostali:
kategoria wiekowa: przedszkola
I miejsce - Miroslava Konovalenko
II miejsce - Klara Kucharewicz
III miejsce - Jakub Król
Wyróżnienia - Milena Anderko, Lila Andrzejewska, Olaf Banert, Lena Drzazga, Marcelina Kurzak, Adam Majchrzak, Piotr Mazurek, Andrii Perets
kategoria wiekowa: klasy I – II szkół podstawowych
I miejsce - Aleksandra Godula
II miejsce - Liliana Piotrowska
III miejsce - Emilia Malara
Wyróżnienia - Paulina Ciupak, Zofia Gimlik, Judyta Kuśnierz, Mateusz Pławecki, Nina Strześniewicz
kategoria wiekowa: klasy III – IV szkół podstawowych
I miejsce - Wojciech Kuliberda
II miejsce - Marcelina Rost
III miejsce - Natalia Bogusławska
Wyróżnienie - Szymon Lipa































